Hudobné prekvapenie speváka Stinga na koncerte v Bratislave

Po viac ako ročnej prestávke sa na Slovensku opäť predstaví anglický spevák Sting, ktorý k nám pricestuje koncom júna tohto roka. Názov turné je totožný s názvom jeho najnovšieho albumu My songs.

veřejnost
 
Koncert v duchu rocku
Turné sa ponesie v rockovom duchu s novými aranžmánmi a predstavením najnovšieho albumu a začne sa koncertom už 30.júna 2019 na zimnom štadióne Ondreja Nepelu v Bratislave. Otvorenie koncertu bude v rukách anglickej skupiny Wild Front, štvorice šikovných muzikantov zo Southhamptonu, ktorá už má na konte dva albumy Physics a Stripped. Rockovú tému Stingovho koncertu zachovajú aj tým, že zahrajú vlastné skladby v štýle indie – rocku. 

dav
 
Niečo zo života speváka
Anglický spevák Sting, vlastným menom Gordon Matthew Thomas Sumner, nie je len spevák, ale aj autor, hudobný skladateľ, herec a takisto horlivý aktivista. Začínal v skupine Police, ktorá vznikla v roku 1977 spolu s dvoma ďalšími hudobníkmi, Andym Summersom a Stewartom Copelandom. Za svoju kariéru vydali päť štúdiových albumov, sú držiteľmi šiestich cien Grammy a dvoch ocenení Brit Awards. Ako pocta ich dielu bolo uvedenie kapely do Rocknrollovej siene slávy v roku 2003. Nasledovala sólová dráha Stinga, počas ktorej  nazbieral 10 Grammy ocenení, dve ceny Brit, Emmy, Zlatý glóbus a takisto aj štyri nominácie na Oscara. Okrem toho bol nominovaný aj na Cenu Storočia časopisu Billboard Magazine a Osobnosť roka 2004 od MusiCares. 

Stal sa členom Skladateľskej siene slávy a dostalo sa mu pocty v podobe ceny za zásluhy American Music Award of Merit a the Polar Music Award a tiež Kennedyho Centra. Tento sympatický spevák sa okrem spevu venoval aj hraniu, objavil sa vo vyše pätnástich filmoch, jeho nateraz posledný projekt bol muzikál s názvom Posledná loď, ktorý sám aj otextoval a zhudobnil a pripísal si aj nomináciu na cenu TONY. Spevák je známy aj ako filantrop a všemožne podporuje ľudskoprávne organizácie ako je Amnesty International, Rainforest Fund a Live Aid.

Obrovský záujem o lístky na nadchádzajúci koncert Stinga prinútil organizátorov ponúknuť do predaja ďalšie vstupenky, ktoré už po vypredaní nebude možné viac navýšiť. Koncert sľubuje perfektný hudobný zážitok, ktorý sa oplatí zažiť.

Hudobné prekvapenie speváka Stinga na koncerte v Bratislave
5 (100%)2