Top trendy v roku 2019

Odtieň červenej
Odtiene červenej sú novou neutrálnou farbou. Hodia sa k šedým a prírodným farbám, pretože pôsobia upokojujúco. Môžu sa kombinovať so sýtymi farbami ako je námornícka modrá, tmavo zelená alebo citrónová, ktoré týmto vyniknú.

pokoj
 
Pohodlná posteľ
Postele budú pohodlnejšie, budete sa cítiť ako v kolíske. Vo svete sa deje toľko vecí…všetci sa chceme cítiť chránení počas spánku. Čelo a peľasť postele budú potiahnuté príjemnými látkami, budete sa cítiť ako v objatí.
 
Geometrické vzory
V móde budú skôr voľnejšie, veľké a asymetrické tvary. Perfektne neperfektné.
 
Prírodné materiály
Fascinácia prírodnými materiálmi a vizuálnou štruktúrou  bude aj naďalej v kurze. Prírodné kamene, kremenec a dokonca aj terrazzo použité v neobvyklých kategóriách spoja luxus s praktickosťou.
 
Okrúhle tvary
V budúcom roku sa objaví tiež zakrivený estetický dizajn inšpirovaný okrúhlym nábytkom zo sedemdesiatych rokov minulého storočia. Stoličky so zaoblenou opierkou sú šikovným spôsobom, ako vniesť do vášho domova tento trend.
 
Inovatívne použitie kovu
Kovy sa budú používať zaujímavejším spôsobom a stanú sa populárnejšími než kedykoľvek predtým. Či už pôjde o zlato, mosadz alebo čierne kovy, budú použité buď ako len ako jemná čipka alebo naopak vo väčšom množstve. Pôjde tu viac o umenie než o funkčnosť.
 
Handmade kúsky
Nábytkové trendy sa viac posúvajú smerom k ručne vyrobeným kúskom. Ľudia chcú vedieť, odkiaľ jednotlivé kúsky pochádzajú. Chcú vedieť, kto ich vyrobil a ako.
 
Detaily
Malé detaily v čalúnení majú veľký vplyv na dizajn. Kontrastné šitie či lemové švy vytvárajú unikátnu hodnotu. 
 
gauč

Umenie
Očakáva sa, že vplyv umenia bude v budúcom roku výraznejší a ovplyvní dizajn textilu ako aj tvar nábytku. Čo sa farebnosti týka, dominuje ružová.
 
Starožitný vzhľad
Všadeprítomný dizajn je v súčasnosti minulosťou, zatiaľ čo starodávny vzhľad je in. Ľudia chcú, aby miestnosti mali dušu, osobnosť a príbeh.
 

4.0
02